"Rektör Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, 24. Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı (24.European Conference on Information Systems) ECIS 2016 başlıklı konferansın açılışına katıldı."

Bilişimin zirvesindeki akademisyen ve profesyonelleri buluşturan 24. Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı (24.European Conference on Information Systems) ECIS 2016, Boğaziçi Üniversitesi’nde başladı. 100 ülkeden dört binden fazla araştırmacının üyesi olduğu Association of Information Systems (AIS) tarafından dünya çapında tanınan az sayıda konferanstan biri olan ve Avrupa’nın en prestijli Bilişim Sistemleri konferansları arasında yer alan ECIS çatısı altındaki dev buluşma, 24 yıllık tarihinde ilk kez Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Türkiye’deki yönetim bilişim sistemleri akademisyenlerinin önemli bir başarısı olarak kabul edilen ECIS organizasyonun İstanbul’a gelişi, Türkiye’nin ECIS’te Avrupa Birliğine girmesi olarak yorumlanıyor.

Konferansın eş başkanlığını British Columbia Üniversitesi Sauder İş Okulu’ndan Prof. İzak Benbasat, Kopenhag iş Okulu Bilgi Teknolojileri Yönetimi Departmanı’nından Prof. Niels Bjørn-Andersen ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Yönetimi Sistemleri Bölümü’nden Prof. Aslı Sencer üstlendi.

 

 


« Tüm Haberler