"Boğaziçi Üniversitesi 2016-2017 yeni akademik yılı üniversitenin en yeni ve genç kampüsü olan Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde gerçekleştirilen Oryantasyon Programı’yla başladı."

20 Eylül sabahı Kilyos’ta yeni öğrencilerle buluşan ve aynı zamanda 2016-2017 akademik yılının ilk konuşmasını yapan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Gülay Barbarosoğlu, Boğaziçililere şöyle seslendi:

‘’Bu okula 1974 yılında girdiğimde bugün sizler kadar heyecanlıydım. Türkiye’nin en üstün gençleri olarak dünyanın en iyi üniversitelerinden birine girmeye hak kazandınız, sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum. Sizlere dünyanın en iyi akademik programını sunmaya hazırız. Sizin kazandığınız bu başarıdan sonra artık sorumluluk bizlere düşüyor. Üstün nitelikleriyle akademik kadromuz sizlerin başarılı bireyler olarak yetişmeniz için ellerinden geleni yapacaktır. Bu okulda sizi eğitim programlarımızla aynı zamanda yenilikçi, girişimci bireyler olarak yetiştireceğiz’’.

Boğaziçi Üniversitesi’nin değerleri ve demokrasi kültürü üzerinde duran Barbarosoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘’Bu okulda zenginlik ve çeşitlilik içinde birbirimizle konuşarak yaşayacağız. Demokrasi ve özgürlük birbirinden bağımsız düşünülemez kavramlardır. Özgürlük olmadan demokrasi, demokrasi olmadan özgürlük olmaz. Biz, üniversitede her platformda sizlere bu özgür ortamı yaşatacağız’’.

Boğaziçi Üniversitesi’nin bir kamu üniversitesi olarak her çalışmasında ve etkinliğinde kamusal ve toplumsal yararı göz önünde bulundurmaya özen gösterdiğini belirten Barbarosoğlu, eğitimin en önemli parçasının kültür-sanat ekinlikleri olduğuna değinerek yeni öğrencileri entelektüel gelişimleri için kampüs etkinliklerine; üniversite yönetiminde söz sahibi olmak için ise Öğrenci Temsilciliği Kurulu’na katılmaya davet etti.


« Tüm Haberler