KONUŞMALARI

Boğaziçi Üniversitesi – Türk Telekom Akademi Finans Okulu Eğitim Programı’nın Açılış Toplantısı / 24 Kasım 2015

Değerli konuklar, sevgili meslektaşlarım, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ – TÜRK TELEKOM AKADEMİ FİNANS OKULU EĞİTİM PROGRAMI’nın açılış toplantısına hoşgeldiniz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Artık ekonomisi sürekli büyüyen, bölgesel ve küresel düzeyde “liderlik” sergileyen, doğal kaynakları zengin, nüfusu genç, hedefleri yüksek ve istikbali çok açık olan bir Türkiye’de yaşamaktayız.  Devamı »

Öğretmenler Günü / 24 Kasım 2015

Eğitim Fakültesinin değerli dekanları Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer konuklar, Sevgili Öğrenciler, öğretmen adayları Yeni bir Öğretmenler Günü’nde sizlerle beraber olmaktan büyük sevinç duymaktayım. Bu özel gün, çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimizi, öğretmenlerimizi yetiştiren meslektaşlarımızı bir kez daha hatırlayıp, topluca teşekkür etme olanağı sağlar. Ben de Eğitim Fakültemize en içten dileklerimle teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Geleceğin tüm öğrenciler ve öğretmenler için daha mutlu ve daha huzurlu olmasını diliyorum.  Devamı »

Yok Edilen Medeniyet: Geç Osmanlı ve Erken Cumhuriyet Dönemlerinde Gayrimüslim Varlığı Konferansı / 20 Kasım 2015

Değerli konuklar, sevgili meslekdaşlarım, Hrant Dink’in öldürülmesinin üzerinden neredeyse dokuz yıl geçti. Üniversitemiz her yıl, insan hakları konusunda uzmanlaşmış dünyanın önde gelen bilim insanlarından bir konuşmacının davet edildiği etkinlikle Hrant Dink’i anmaya, anısını ve düşüncelerini canlı tutmaya çalışmaktadır. Buna ek olarak Üniversitemizde Hrant Dink Vakfı ile birlikte düzenlediğimiz bilimsel toplantılar kendimize yüklediğimiz bu görevin önemli bir veçhesini oluşturmaktadır. Bundan tam iki yıl önce bu kapsamda düzenlenmiş olan “Müslümanlaş(tır)ılmış Ermeniler” konulu toplantıyı açarken, bu girişimi “Hrant Dink’e olan vefa borcumuzla üniversitemizin bilimsel misyonunu mükemmel bir şekilde bir araya getiren bir fırsat” olarak gördüğümü söylemiştim.  Devamı »

Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Töreni / 10 Kasım 2015

Değerli konuklar, sevgili öğrenciler, 10 Kasım anma günümüzü, Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde kurulan ve gelişen cumhuriyetin toplumumuza kazandırdıklarını değerlendirmek için en doğru zaman olarak düşünmüşümdür hep... Demokratik parlamenter sistemden, eğitimin yaygınlaştırılmasına varıncaya kadar siyasetten günlük hayata birçok alanda kendini gösteren bu kazanımlar arasında, bir kadın olarak beni ve hayatımı en çok etkileyeninin kadın hakları konusunda yaşandığını söylemeliyim.  Devamı »

İstanbul PPP Haftası / 5 Kasım 2015

Dear DEİK Chairman, Mr.Vardan, Distinguished guests, On behalf of Boğaziçi University, I am very delighted and honored to address you all today at İstanbul Public Private Partnership Summit. We are particularly proud that DEİK in cooperation with Ministry of Economy has chosen to work in partnership with Boğaziçi University to host the executive training program of this Summit. A significant number of high-esteemed policy makers, and business leaders from 20 different countries have participated in this program, united by their goal of capacity building in PPP and establishing a center of excellence in the field.  Devamı »


İlk Sayfa « 1 2 3 4 5 » Son Sayfa